OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Encyklopedie » Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba (paralysis agitans)

Parkinsonova choroba

Neurodegenerativní onemocnění centrální mozkové soustavy, při kterém dochází k abnormálnímu úbytku buněk produkujících dopamin – přenašeč nervových vzruchů. Přímým důsledkem je postupná ztráta schopnosti ovládání nebo kontrolování pohybu postiženého.

Parkinsonova nemoc se nejprve projevuje třesem, později se přidávají samovolné pohyby, ztuhlost, pomalost, špatná artikulace. Nemocný se celkově „zpomaluje“, i když psychicky může být zcela v pořádku. Častá únava a bezvládnost nad vlastním tělem vede postižené k depresi.Nemoc postihuje jak muže, tak ženy ve věku nad 50 let.

Propuknutí nemoci nelze dopředu předpovědět, i když současná medicína dokáže odhalit dědičné předpoklady. Spouštěčem je zřejmě mix vrozených dispozic a vnějšího prostředí. Výjimečně se vyskytuje u lidí mladších 40 let. Parkinsonovu nemoc nelze zcela vyléčit, ale existují léky, které její nástup zpomalují.

Obrázek: http://www.wikimedia.org 

Část těla: hlava, končetiny, psychická

Délka léčby: dlouhodobá, nevyléčitelná

Způsob léčby: domácí léčba, nutná hospitalizace

Věk: dospělí, senioři

TOP produkty

Aktuality

Miso

29.5.2016

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sojových bobů, soli a určitého druhu obilí. Slovo miso znamená doslova „pramen chuti“. MI znamená „chuť“ nebo „koření“, SO znamená „pramen“.

Chalva

28.5.2016

Chalva je nejenom přínosným zdrojem vitamínů a dalších cenných živin, ale také se výborně hodí jako zdravé mlsání do diet. Chalva patří mezi delikatesy, obsahuje mnoho bílkovin, sacharidů i zdravých tuků, což u klasických sladkostí nebývá

Zelený čaj Japan Kukicha 100%

21.5.2016

Úžasný Kukicha čaj je jeden z léčivých japonských čajů. Podporuje obranyschopnost, odkyseluje organismus, detoxikuje tělo, prevence proti rakovině, prevence proti vzniku Diabetu, urychluje ubývání tukové hmoty, snižuje vysoký cholesterol, snižuje hladinu cukru v krvi, odvodňuje a má ještě mnoho jiných léčivých vlastností.

archiv