OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Ceník » Léčba dle TCM

Pro stanovení diagnozy je nezbytné vstupní vyšetření v délce 1 - 1,5 hodiny, dle kterého se dále po zvážení a zohlednění dle aktuálního zdravotního stavu, rozhodnu pro léčbu buď: fytoterapií ( za pomoci na míru sestavené bylinné směsi), léčba za pomoci akupunkturních bodů a drah, dietetika podle čínské medicíny, TUINA - léčivé masáže. V každém případě doporučuji i léčivé cvičení Qi Gong.

Co potřebuji vědět na vstupní pohovor pokud se rozhodnete změnit stravu? Vyžaduji od pacienta podrobné zaznamenávání si denního příjmu stravy ( hodina, druh potravy, jaký vliv to mělo na zažívání, únavu, stolici, spánek atd.)

Vstupní 1-1,5 hod. pohovor:

  • dospělí                         800 - 1200,-Kč
  • děti a studenti              500 -   700,-Kč

Následná další kontrola a konzultace cca 30 minut:

  • dospělí                         300,-Kč
  • děti a studenti               200,-Kč

Kontrola je obvykle po 1 měsíci, kde se upravuje další postup a léčba. U proměnlivých akutních stavů je kontrola častá dle zvážení terapeuta TCM.

  • Tuina masáže pro léčebný efekt stanoví terapeut TCM jejich délku a  interval. Nelze očekávat při rozdílných anamnézách pozitivní výsledek, pokud se pacient i přes navrhovanou léčbu, rozhodne sám si určovat jejich interval.

Cena a délka masáže dle stanovené diagnózy: 30 - 60- 90 minut .... 350, 600, 900,-Kč.

  • Léčba za pomoci akupunkturních bodů a meridiánů je po základním diagnostickém vyšetření.

           Cena a délka léčby akupunkturních drah: 30 - 60 minut .... 300 - 500,-Kč   

Vyjímkou při této léčbě( pro diagnostické vyšetření) jsou akutní stavy jako je např. chřipka, žaludeční nevolnost, lumbado, bolesti zad, žlučníkové bolesti, bolesti ramene, kolene, kyčle atd. Na tuto terapii je třeba si zajistit volné terapeutické lehátko.

  • Moxa     .... 300,-Kč
  • Baňky   .... 300,-Kč
  • Guasha .... 250,-Kč

Délka terapie je maximálně 30 minut.

 

Na jakékoliv vyšetření je podmínkou si nečistit minimálně den předem povlak jazyka pro správné určení diagnózy. 

TOP produkty

Aktuality

Miso

29.5.2016

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sojových bobů, soli a určitého druhu obilí. Slovo miso znamená doslova „pramen chuti“. MI znamená „chuť“ nebo „koření“, SO znamená „pramen“.

Chalva

28.5.2016

Chalva je nejenom přínosným zdrojem vitamínů a dalších cenných živin, ale také se výborně hodí jako zdravé mlsání do diet. Chalva patří mezi delikatesy, obsahuje mnoho bílkovin, sacharidů i zdravých tuků, což u klasických sladkostí nebývá

Zelený čaj Japan Kukicha 100%

21.5.2016

Úžasný Kukicha čaj je jeden z léčivých japonských čajů. Podporuje obranyschopnost, odkyseluje organismus, detoxikuje tělo, prevence proti rakovině, prevence proti vzniku Diabetu, urychluje ubývání tukové hmoty, snižuje vysoký cholesterol, snižuje hladinu cukru v krvi, odvodňuje a má ještě mnoho jiných léčivých vlastností.

archiv