OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0,00 Kč

Reflexní terapie plosky nohou

 

Reflexologie je jednou z metod alternativní medicíny a má svůj původ v orientálním lékařství.
Je stará přibližně 5000 let, hojně využívána východními národy i Indiány Severní Ameriky.

Dalo by se říct, že chodidlo představuje celé lidské tělo. Terapeut pomocí tlaku prsty stimuluje tok energie na specifická místa, a tím napomáhá procesu uzdravování se. Při zánětech musíme konkrétní plošku pouze hladit - zklidňovat, na druhé straně, při špatné funkci určitého orgánu,při snížení imunity nebo při hypofunkci příslušného orgánu se musí mačkat reflexní ploška silně. Ploška zdravého orgánu většinou vůbec nebolí.

Reflexní body pozitivně působí na organizmus

Pomocí této metody můžeme ovlivnit reflexní body na plosce nohy, které pozitivně působí na celé tělo. Obrazy všech orgánů, žláz a ostatních části těla, včetně páteře, kloubů a svalů, se promítají právě na plosku nohy. Technikou reflexního působení na příslušná místa na plosce nohy můžeme pozitivně ovlivnit veškeré procesy v těle. Jejich správnou stimulací je možné, díky zvláštním reflexním spojům, zásadně ovlivnit zdravotní stav. Podle citlivosti konkrétních bodů lze usuzovat stav jednotlivých orgánů. Lze tak zjistit, které systémy organizmu jsou vyvedeny z rovnováhy, ihned je také ošetřit a harmonizovat jejich činnost. Vychází z komplexu vytvořeného akupresurou,reflexní zónovou terapií, manuální terapií kloubů a svalů.

Kontraindikace: zánětlivá a plísňová onemocnění kůže nohou, horečnatá onemocnění, onkologická onemocnění a těhotenství.Masáž plosek nohou lze provádět i relaxační metodou, pro uvolnění bolesti a napětí při každodenní zátěži.Reflexní terapie odstraňuje pocit těžkých nohou. Účinky této metody nejsou většinou znát ihned, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků.

Reflexní terapií lze

  • výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny
  • zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře
  • je možno ji použít ​u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu.

Délka reflexní masáže závisí především na zdravotním stavu klienta, jeho anamnéze, tělesné konstituci, věku a schopnosti reagovat na léčbu. Účinky se projeví buď hned po první aplikaci masáže, případně po 3 – 4 sezeních. Pro normalizaci rovnováhy organismu je ideální série 8 – 12 sezení. Doporučujeme vám aplikovat reflexní terapii 2x týdně a při delší sérii frekvenci postupně snižovat. Jako prevenci proti výše uvedeným onemocněním doporučujeme aplikovat reflexní masáž plosky nohy pravidelně a dlouhodobě.

Reflexologie je velmi přínosná pro klienty s Bechtěrevovou nemocí.


délka masáže: 30 minut - 300,- Kč

Volejte na 420 731917880  pouze ve večerních hodinách (po-pá  20:00-21:00). 

Eruvia

Lesní 719, Kdyně

Na Vaši návštěvu se těší výživový poradce:  Michaela Štofková

Ceník

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.