OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Zu Liao - čínská léčebná masáž, která nemá ve světě obdoby. 

 

Reflexní masáž je v Číně oficiálně uznávanou metou - vydává se živnostenský list na základě osvědčení, které získají po absolvování kurzu (4. stupně). Kromě živnosti se reflexologie uplatňuje v nemocnicích, fyzioterapeuti a maséři ji používají jako součást regeneračních a relaxačních metod. 

Zu Liao je reflexní masáž pana prof. Wang Fuyin. V nemocnici se prof. Wang věnoval léčebným masážím, pracoval s velkým počtem pacientů a podílel se spolu s primářem neurologie na výzkumech účinků reflexních masáží na organismus. 

V čínských masážích jsem žákyní a studentkou jediného evropana, kterého do svých nauk zasvětil Prof. Wang. Tato reflexní masáž je tedy v Evropě ojedinělá a její techniky a praktiky nenajdete nikde jinde v Evropě.

Více viz. rozhovor: Andao institut 

Účinky reflexní masáže: 

 • Stimulace krevního oběhu - zlepšení cirkulace krve i mikrocirkulace, zahřátí, rozhýbání Qi a krve. 
 • Stimulace nervového systému - koncové části těla jsou protkány hustou sítí nervů a receptorů (skrze 5 smyslů vnímáme svět kolem sebe)
 • Mechanismus účinku srkze síť drah Qi - na noze propojení Yinových a Yangových drah (12 řádných drah, 8 mimořádných, které propojují tělo od hlavy až k patě, dovnitř a ven)
 • Teorie holografních průmětů - jsou zde informace o stavu celého organismu 
 • Vyrovnávání Yin Yangové rovnováhy - reflexní masáž pomáhá, když je dole chlad a nahoře horko
 • Reflexních plošek je velké množství, nejsou však na noze rozloženy chaoticky, je v tom systém. 

Čínská reflexní masáž chodidel působí na tělo odlišným způsobem. Dokáže sáhnout přímo do metabolických procesů v hloubce těla. To činí z těchto masáží nenahraditelnou část léčivé manuální terapie z čínské medicíny. 

Reflexní masáže jsou nyní v Číně velmi rozšířenou disciplínou. Udává se, že v poslední době působí na území Číny 15 milionů masérů zaměřujících se na masáže nohou. Tyto masáže mají velmi silný regenerační i léčebný účinek.

Reflexní masáže vycházejí z poznatků o holografických průmětech celého organismu na různé části těla. Zuliao pracuje s průmětem organismu na plosku nohy. Přes plosku nohy tak můžeme stimulovat vzdáleně různé lokality celého těla. Stimulace zvyšuje metabolickou aktivitu ve vzdáleném místě a tím dochází k harmonizaci a uzdravování.

Tuina masáže působí na lidské tělo především dvěma způsoby. Přes síť energetických drah a přes přímé působení na orgány přes trup, břicho a záda. Zatímco reflexní masáž dokáže „sáhnout“ přímo na postižené místo. Např. oko, hypofýza, ledviny, prostata, děloha atd.. Pokud masér zvládá oba přístupy masáží má podstatně větší výběr způsobů k léčbě a prevenci a dokáže tak efektivněji zvolit terapii dle konkrétní situace.

Účinky:

 • ovlivňování funkce orgánů
 • působení na endokrinní systém
 • zlepšení funkce ledvin a podpora detoxice těla močením
 • působení na psychiku
 • uvolňování svalových skupin
 • působení na klouby a páteř
 • působení na smyslové orgány
 • podpora imunity
 • podpora lymfatického systémuDalo by se říct, že chodidlo představuje celé lidské tělo. Terapeut pomocí tlaku prsty stimuluje tok energie na specifická místa, a tím napomáhá procesu uzdravování se. Při zánětech musíme konkrétní plošku pouze hladit - zklidňovat, na druhé straně, při špatné funkci určitého orgánu,při snížení imunity nebo při hypofunkci příslušného orgánu se musí mačkat reflexní ploška silně. Ploška zdravého orgánu většinou vůbec nebolí.

Reflexní body pozitivně působí na organizmus

Pomocí této metody můžeme ovlivnit reflexní body na plosce nohy, které pozitivně působí na celé tělo. Obrazy všech orgánů, žláz a ostatních části těla, včetně páteře, kloubů a svalů, se promítají právě na plosku nohy. Technikou reflexního působení na příslušná místa na plosce nohy můžeme pozitivně ovlivnit veškeré procesy v těle. Jejich správnou stimulací je možné, díky zvláštním reflexním spojům, zásadně ovlivnit zdravotní stav. Podle citlivosti konkrétních bodů lze usuzovat stav jednotlivých orgánů. Lze tak zjistit, které systémy organizmu jsou vyvedeny z rovnováhy, ihned je také ošetřit a harmonizovat jejich činnost. Vychází z komplexu vytvořeného akupresurou,reflexní zónovou terapií, manuální terapií kloubů a svalů.

Kontraindikace: zánětlivá a plísňová onemocnění kůže nohou, horečnatá onemocnění. Onkologická onemocnění a těhotenství jsou na zvážení, dle celkové diagnozy a potřeby, terapeuta čínské medicíny.  Masáž plosek nohou lze provádět i relaxační metodou, pro uvolnění bolesti a napětí při každodenní zátěži.Reflexní terapie odstraňuje pocit těžkých nohou. Účinky této metody nejsou většinou znát ihned, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků.

Reflexní terapií lze

 • výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny
 • zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře
 • je možno ji použít ​u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu.

Délka reflexní masáže závisí především na zdravotním stavu klienta, jeho anamnéze, tělesné konstituci, věku a schopnosti reagovat na léčbu. Účinky se projeví buď hned po první aplikaci masáže, případně po 3 – 4 sezeních. Pro normalizaci rovnováhy organismu je ideální 1-3 série po 10 sezení.

Při závažných onemocněních a znatelný výsledek léčby se doporučuje chodit v první sérii po 10 sezení každý den a nebo obden. Druhá série se opakuje po 2-3 denní pauze. Vše je ale na zvážení terapeuta dle závažnosti zdravotního stavu a zohlednění cíle léčby. Pro udržení zdraví, zharmonizování či jako doplňková léčba jiné léčbě tradiční čínskou medicínou, může být Zu Liao reflexní masáž plosek nohou zařazena do terapie 1 - 4 v měsíci. 

Reflexologie je velmi přínosná pro klienty s Bechtěrevovou nemocí, mrtvičky, ochrnutí a jiné. 


délka masáže: 30 minut - 500,-

                        50 minut - 900,-

                        

                         zvýhodněná cena 1 série po 10 terapiích s platností 1 měsíce v rámci léčby: 6.000,- Kč

 • Objednaný termín je závazný.
 • V případě nedostavení se na objednaný termín, nemusíte dostat již žádný nový termín.

  Storno objednávky:

  • více než 48 hod. před dohodnutým termínem (lze se přeobjednat na jiný termín), víkendy a svátky se do toho nezapočítávají
  • méně než 48 hod. a v případě nedostavení se, bude od Vás na novou objednávku vyžadována záloha v plné výši objednané terapie, bez které se nelze znovu objednat.

  Volejte na 420 731917880. 

  TCM - Eruvia

  Lesní 719, Kdyně

  Na Vaši návštěvu se těší praktik tradiční čínské medicíny:  Michaela Štofková

  inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.