Qi Gong

              

Cvičení Qigong (Čchi-kung) patří mezi nejpopulárnější energetická cvičení. Pochází z Číny a jeho stáří se odhaduje až na cca 5000 let. Jedná se o systém, který se pro výrazné preventivní i léčebné působení řadí vedle akupunktury do tradiční čínské medicíny.

Qigong působí na tělo, energii i mysl, naše emoce. Cvičení není fyzicky náročné, ani složité na zapamatování. Cvičení může praktikovat každý, bez omezení věkem, fyzickou kondicí nebo tělesným hendikepem. Cviky lze přizůsobit možnostem pacienta. Nejsou třeba žádné pomůcky a cvičit lze v jakémkoli volnějším oděvu a botách bez vysokých podpadků. Chce to jen trochu trpělivosti a chuť cvičit a pracovat na sobě. Výsledek se určitě dostaví.

Cvičení odstraňuje únavu, stres, odstraňuje energetické bloky, zlepšuje proudění energie a prokrvení těla, zlepšuje a harmonizuje funkci orgánů, pomáhá zlepšit duševní i fyzickou výkonnost, paměť. Cvičení pomáhá při bolestech krční páteře a zad, je vhodné pro celkové zvýšení vitality, při poruchách plodnosti a chronických potížích i nejasného původu.

Cvičením Qi Gong pod mým vedením se naučíte správného postoje, dýchání, propojit mysl, tělo i ducha, což je velice důležité. Pravý léčivý Qi Gong není o tom sledovat lektora, jak předcvičuje a cviky po něm opakovat. Bezcílným tzv. mácháním rukou a pohybem těla je efekt a výsledek nulový. Nemusím snad ani zmiňovat nulový účinek cvičení podle videa a nebo podrobně sepsaných instrukcí z knihy.

Dráhy se nezprůchodní, blokády neodstraní a tělem nezačne plynule proudit léčivá energie. Je třeba se naučit základy, správnou techniku a postoj. To lze docílit pouze pod vedením zkušeného lektora, který Vás celým cvičením provede krok za krokem, naučívá Vás správné technice a včas Vás opraví.

V těle je soustava drah, které jsou vzájemně propojené. Centrum energie je ve spodním tantienu. My tam však zatím máme pouze tzv. nějakou energetickou oblast, kudy sice začne proudit energie, ale ta se nemá kde uchytit. Není tam vytvořena nádoba pro centrum spodního tantienu. Na to aby se nádoba vytvořila a spodní tantien se aktivoval, je třeba pracovat a pravidelným cvičením si spodní tantien při Qi Gongu vytvořit.

Po naučení se základní sestavy a začínání budování spodního tantienu, Vás naučím i detoxikační Qi Gong, kdy se nejen uvolňují blokády v těle, stres, emoce, ale detoxikace začne i na úrovni vnitřní očisty těla od nánosů, toxinů a přebytečného hlenu (v Tradiční čínské medicíně: Tanu).

Z tohoto důvodu je velice důležité projít celou sestavou a naučit se základům od samého začátku. Nepraktikuji Qi Gong stylem náhodné momentální návštěvy výuky. Věnuji se zájemcům v malých skupinkách pro lepší efektivnost cvičení a dostavení se Qi.

Ceník

Kontakt

TCM Eruvia

Michaela Štofková

Adresa: Lesní 719, 34506 Kdyně
Telefon: 00420 605 565 580
   
 

                               

Kontakt je možný pouze telefonicky v pracovní dny ve vymezené době:  9:00 - 17:00

Nelze zaslat SMS zprávu. 

V případě, kdy je klient objednán na vyšetření, akupunkturu, terapii či následnou kontrolu a z různých důvodů se nemůže v dohodnutý termín dostavit,  je potřeba dát včas telefonicky vědět a domluvit si náhradní termín. V případě, kdy klient nedá vědět o zrušení termínu alespoň 48 hodin (z pracovního dne) před domluvenou schůzkou, bude mu účtován storno poplatek až do plné částky dle ceníku, jako kdyby se účastnil.  

Nové pacienty přijímám  po předchozí platbě na zaslaný účet  ve výši požadované služby. Termín je rezervován nejdéle 3 dny a až po provedené platbě je potvrzen. V případě nedostavení se na vyšetření, je uhrazená platba použitá na vykrytí nevyužitého času a je tedy nevratná.

K tomuto, byť přísnému, opatření mne dohnaly okolnosti, ale věřím, že je oprávněné a pochopitelné.  

Michaela Štofková

Lesní 719

345 06 Kdyně

IČ: 64350878

Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku v Domažlicích od 27.10.2014. 

     

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.