OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » TCM » Orgánové hodiny

Při léčbě je třeba brát v úvahu, že v průběhu 24 hodin má každý orgán dvě hodiny své maximální aktivity. V nich se mohou více projevovat příznaky nemocí, kterými pacient trpí. Například žlučníkaři mají záchvaty kolem půlnoci, kdy je maximální aktivita tohoto orgánu. Lidé, kteří mají oslabené či nemocné plíce, často kašlou a probouzejí se  mezi 3 a 5. hodinou ranní, v době, kdy je nejvyšší aktivita plic. Srdce je nejaktivnější kolem poledne, v té době hrozí lidem s nemocným srdcem vyšší riziko infarktu. Aktivita žaludku kulminuje meu 7 a 9.hodinou ranní, proto je vhodné právě v této době snídat.

plíce                        3-5

tlusté střevo             5-7

žaludek                    7-9

slezina                     9-11

srdce                      11-13

tenké střevo            13-15

močový měchýř        15-17

ledviny                     17-19

perikard                    19-21

tři ohniště                  21-23

žlučník                       23-1

játra                           1-3

Tři ohniště (trojitý ohřívač) je zvláštní označení pro část těla, která se skládá z horního, dolního a středního ohniště. Horní ohniště je umístěno nad bránicí a zhrnuje srdce a plíce, střední ohniště se nachází mezi bránicí a pupkem a obsahuje slezinu a žaludek, dolní ohniště je pod pupkem, zasahuje až k urogenitálním orgánům a konečníku a obsahuje ledviny, tlusté střevo, močový měchýř a dělohu.

Perikard či osrdečník je obal srdce, který tento orgán chrání.

TOP produkty

Aktuality

Miso

29.5.2016

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sojových bobů, soli a určitého druhu obilí. Slovo miso znamená doslova „pramen chuti“. MI znamená „chuť“ nebo „koření“, SO znamená „pramen“.

Chalva

28.5.2016

Chalva je nejenom přínosným zdrojem vitamínů a dalších cenných živin, ale také se výborně hodí jako zdravé mlsání do diet. Chalva patří mezi delikatesy, obsahuje mnoho bílkovin, sacharidů i zdravých tuků, což u klasických sladkostí nebývá

Zelený čaj Japan Kukicha 100%

21.5.2016

Úžasný Kukicha čaj je jeden z léčivých japonských čajů. Podporuje obranyschopnost, odkyseluje organismus, detoxikuje tělo, prevence proti rakovině, prevence proti vzniku Diabetu, urychluje ubývání tukové hmoty, snižuje vysoký cholesterol, snižuje hladinu cukru v krvi, odvodňuje a má ještě mnoho jiných léčivých vlastností.

archiv