Jakou cestu zvolit, jaké je správné rozhodnutí? Být zdravý a nebo být nemocný?

  

Tak v tom jsem měla jasno už před 20ti lety, nicméně pravou hodnotu života jsem si uvědomila až před 6-10 lety života, kdy mi o ten život opravdu šlo.

Velice mne mrzí, že nejen tento stát, ale celá EU se nestaví příliš pozitivně a vstřícně k alternativní medicíně a podporuje farmaceutické firmy v produkci léků, které náš zdravotní stav mnohdy nevyřeší.

Nesmí se na lécích z čínské medicíny uvádět, že se jedná o léky, ale o potravinové doplnky, kde už to velice sníží prestiž a účinnost těchto bylinných přípravků. Z čeho jsou tedy potom léky v lékárnách? Jak jsou vyrobeny a proč jim se smí říkat léky a čínským bylinným směsím a receptůrám fungujícím tisíce let, tak říkat nesmíme?

Slovíčkaření, které pomáhá bohatnout farmacii a snížit kvalitu alternativní medicíny.

Upozornění: jelikož se nesmí nikde uvádět, že nějaká masáž či údajně potravinový doplněk mají léčebný charakter, byť ho mají, je zde uveden termín: terapie.

To že něco léčí, je lék a nebo má léčebný charakter, smí uvádět pouze firmy prezentující své výrobky v lékárnách pod označením LÉK. To že ale tyto léky mají vedlejší účinky s negativním dopadem na lidské zdraví, tak to už je v pořádku.

 

Více o tradiční čínské medicíně. 

Nedám dopustit v příznivém dopadu na lidském zdraví na: tuina masáže, moxu, baňkování, na dietetiku podle pěti elementů, která se nedá srovnávat s klasickým na hlavu postaveným výživovým poradenstvím. Qi Gong, fytoterapie - bylinná léčba.

Je na každém člověku jeho svobodná volba jakou cestu uzdravení si zvolí. Je třeba zvážit to co je dobré a co ne. Mnohdy se bez léků neobejdeme, neboť nám to zachrání život. Ale ne veškeré jsou zcela v pořádku a nutné k užívání pro takzvané uzdravení organismu. K uzdravení vede daleko jednodužší cesta a to je cesta naslouchání svému vlastnímu tělu a jeho potřebám.

Já jsem před lety opustila od léčby mé údajně nevyléčitelné nemoci, přestala jsem dobrovolně užívat léky, které by mne zlikvidovaly a důvěřovala jsem čínské medicíně, která mne zachránila.

Nyní s odstupem času sama jdu cestou čínské medicíny a snažím se ukázat lidem jejich správný směr. Je na každém z vás, zda tou cestou půjdete a změníte něco ve svém životě a nebo zda podlehnete nemoci bez vlastního boje a budete užívat někdy léky, které váš problém nevyřeší.

Zamysleme se například nad tím, že najednou se nám zdraví zcela sesype a máme možná jen jeden zdravotní problém. Začneme užívat léky, které tento problém řeší a nic ve svém dosavadním životě nezměníme. Co se stane? Objeví se další zdravotní problém, na který dostaneme další nový lék a nakonec za pár let máme krabičku s organizováním léků na celý týden, neboť už nebereme jeden, ale několikero druhů léků na různé nemoci, bez kterých se neobejdeme. Co toto zhroucení našeho imunitního systému způsobilo? Naše láska k životu, vzduch, naše vůle žít? Rozhodně ne.

K disharmonii našeho těla je zapotřebí více činitelů. Mezi některé z nich patří například špatná životospráva, přemíra stresu, nadměrná pracovní aktivita a přetížení, vyčerpanost, špatná strava, nerespektování varovných signálů našeho těla, kdy bychom si v určité chvíli měli říct: STOP.

Jsme otroky své pohodlnosti něco změnit, otroky toho vzdát se nezdravé stravy a chtít tady déle plnohodnotně žít.

Udělejte si čas sami pro sebe, zastavte se na okamžik, sedněte si  a zamyslete se nad sama sebou. Zavřete oči a volně dýchejte. Při dýchání prociťujte každou buňku svého těla a najednou si uvědomíte, že nejste nesmrtelní a že toto vaše úžasné a jedinečné tělo najednou bude vyčerpané, zcela bez síly a zemřete.

Je přece taková veliká škoda, že tak úžasní lidé, kteří dokáží cítit, prociťovat lásku, plakat, trápit se, mít starosti a zodpovědnost, že takoví lidé tady najednou už nikdy nebudou. Žijte tady proto co nejdéle, buďte šťastní, neboť vy si to štěstí zasloužíte, zasloužíte si být milováni a zdraví. Nezasloužíte si trpět v bolestech a být na svůj vlastní vnitřní boj sami.

Někdo si to uvědomí, pochopí, otevře oči a bude se chtít zachránit. Někdo však ty oči neotevře, protože nechce a tím sám sebe nabízí nemoci. Probere se až na konci svého života, ohlédne se za sebe, lituje toho, že neudělal včas pro svou záchranu více a prosí o prodloužení svého času tady na Zemi, prosí o záchranu, o novou šanci. Ale těch šancí jsme během svého života měli tolik, že jsme je ani neviděli, nevnímali. Byly to varovné signály našeho těla, které jsme přehlíželi.

Naučte se poslouchat své tělo v nitru. Mějte se rádi, tak jako dokážete milovat lidi, na kterých vám záleží. Nedokážete si představit život, kde by jste byli zcela sami? Váš život by přece potom neměl vůbec žádnou cenu, když by jste neměli pro koho žít, za koho bojovat? Jak se budou potom cítit ti, kteří vás opravdu milují, když tento svět opustíte zbytečně moc brzy? Opravdu se chcete pomalu a nenápadně uvnitř sama sebe zabíjet?

Ano, děláte to každý den už jenom tím, že dlouho do noci pracujete, málo spíte, máte hodně starostí, nedodáváte svému tělu správnou výživu.

Na mrtvých věcech, kterými se obklopujete pro svoje zpříjemnění života, nešetříte. Potřebujete ty věci opravdu? Na sobě, na tom jaké palivo energie do svého těla dáváte, na tom však šetříte. Jak dlouho to vaše tělo vydrží? Jak dlouho vydrží auto bez dobrého benzínu a bez pravidelné údržby? Do auta investujete, nové oblečení si koupíte, drahou kosmetiku na sebe nandáte, ale vaše krása přece nespočívá v tom co je na vás, okolo vás, vaše krása je uvnitř vás, v každé buňce vašeho bytí. To jste Vy. Vy jste člověk, milující bytost, která si zaslouží být zdravá a milována.

Přeji vám všem ve vašem životě hodně štěstí, lásky a hlavně zdraví. Protože pokud budeme my se mít sami rádi, budeme mít rádi i druhé lidi. Energie lásky bude nejenom v nás, ale i okolo nás a každá změněná negativní myšlenka v dobrou, každý pozitivní člověk dělá náš svět lepším.

Náš svět není dokonalý, není zlý ani špatný, to jaký je svět, to jestli je tady dobro a nebo zlo, to děláme my lidé samotnou změnou myšlenky sami v sobě.

To jací jsme, z nás utváří nejen situace okolo nás, naše reakce, ale především naše strava. Pro porovnání se podívejte na člověka ze západní civilizace, který má nadváhu, otoky v obličeji, je pobledlý, unavený a podívejte například na člověka, který je mistr v Qi Gongu, zdravě se stravuje, medituje, respektuje sám sebe a přírodu. Vím, že to byl veliký kontrast, ale to jak se cítíme a jak na tom zdravotně jsme, tak za to si můžeme sami svým vlastním přístupem k sobě sama.

Co je třeba změnit? Místo televize se překonejte a jděte se projít do přírody a nebo jenom tak ven na pokud možno čerstvý vzduch, místo nezdravého bílého pečiva, jogurtů, bílého cukru, nekvalitních olejů, margarínů a sladkostí, zkuste si dát něco mnohem zdravějšího a kvalitnějšího.

Že je to mnohem dražší a vy na to nemáte? Ale máte na to, jsou to jenom výmluvy. Když máte na to jet jednou za rok na dovolenou, když máte na nové oblečení, kosmetiku a další jiné k životu nepotřebné věci, tak máte i na to zakoupit si menší množsví zdravé stravy místo většího množsví nezdravé. Ve finále vás kupodivu zdravá strava vyjde mnohem levněji než ta nezdravá.

Jak je to možné? Když si spočtete kolik zbytečného, kalorického, prázdného a mrtvého jídla zakoupíte a přitom jste stále tak unavení a vyčerpaní. Vaše tělo prahne po dalších kaloriích na doplnění deficitu, ve kterém bohužel je. Zakoupíte si tedy další mrtvé kalorické potraviny. Vaše tělo nejenže nedostane do svých buněk, ze kterých se skládá, potřebnou energii ze stravy, kterou potřebuje k zajistění nejen správného fungování svalů ke zvládnutí běžných aktivit během dne, ale také potřebnou energii k fungování hlavně vnitřních orgánů, které na svůj chod potřebují energii i během noci, kdy vy spíte a nevyvíjíte žádnou tělesnou aktivitu. Kde má vaše tělo neustále donekonečna brát tu energii, když ji samo musí vydat a vypotřebovat na odbourání velikého množství odpadních látek ze stravy, která vám nic nedala, z mrtvé stravy způsobené nekvalitou dodaných surovin a způsobenou výrobním procesem, jakým byly tyto potraviny zpracované.

Máte to opravdu zapotřebí do sebe den co den cpát tyto odpady a otravovat pomalou nenápadnou cestou svoje tělo?

Najděte si na interntu jak lidské tělo funguje, jak funguje lidská buňka, z čeho se skládá, co potřebuje ke svému životu, jak se tvoří energie v našem těle, co naše tělo opravdu potřebuje a co ne?

Myslím si, že málokdo z vás se nad tímto problém zamyslel a položil si tu otázku: kdo jsem, z čeho se skládá moje tělo, jak funguje moje tělo?

Nejste žádný stroj, ale velice křehká lidská bytost, která tady nyní je svým bytím a druhý den už tady být nemusí. Važte si každého dne svého života, každé minuty, neboť zítra tomu už tak být nemusí.

Važte si toho co pro vás druzí dělají a i vy pro ně dělejte maximum z celého dne, co udělat můžete. Své zpoždění už nikdy nebudete moct dohnat. Nestrácejte ani jednu jedinou minutu nad hranolky, hamburgrem, jogurtem, nezdravými sušenkami, bílými rohlíky atd. neboť při každém polknutí tohoto jídla zabíjíte sami sebe.

Uvědomte si, že strava kterou momentálně jíte, je jen krátký okamžik úžasná a to na chuťových pohárcích vašeho jazyka. Po rozkousání, polknutí a doputování do žaludku (děj se vůle boží), ničíte sami sebe a nebo sami sebe uzdravujete? Je to vaše svobodná volba chtít být zdravý.

Autor: Eruvia, Michaela Štofková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.