OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » TCM » Fytoterapie » Fytoterapie

Čínské bylinné směsi respektují přesný stav a potřeby pacienta. V TCM proto tedy neexistuje univerzální, např. jaterní, směs.  Z tohoto důvodu je důležitá přesná diagnostika, aby mohla být směs co nejlépe zacílena na daný problém. Byliny ve směsi mají jasnou hierarchii, vzájemně se doplňují, posilují a konečný účinek se násobí k dosažení optimálního efektu. Léčivé směsi lze užívat formou odvarů, tablet či drceného prášku.

Množství bylin a jejich forma záleží na zdravotním stavu, věku a váze člověka. Při akutním onemocnění je většinou potřeba silnější dávky po kratší dobu. Při chronických stavech jsou dávky bylin  menší a podávají se dlouhodobě.

Velmi důležitý je způsob užívání bylin. Pokud terapeut neurčí jinak, byliny se berou na prázdný žaludek (nejdříve 30 min před jídlem nebo 1 hodinu po jídle). Byliny na chronické stavy se při akutním onemocnění  zpravidla vysazují.

Ve své praxi používám tradiční bylinné směsi od firmy TCM Bohemia.  U tohoto výrobce je zaručena stálá a velmi dobrá kvalita bylin.

TOP produkty

Aktuality

Miso

29.5.2016

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sojových bobů, soli a určitého druhu obilí. Slovo miso znamená doslova „pramen chuti“. MI znamená „chuť“ nebo „koření“, SO znamená „pramen“.

Chalva

28.5.2016

Chalva je nejenom přínosným zdrojem vitamínů a dalších cenných živin, ale také se výborně hodí jako zdravé mlsání do diet. Chalva patří mezi delikatesy, obsahuje mnoho bílkovin, sacharidů i zdravých tuků, což u klasických sladkostí nebývá

Zelený čaj Japan Kukicha 100%

21.5.2016

Úžasný Kukicha čaj je jeden z léčivých japonských čajů. Podporuje obranyschopnost, odkyseluje organismus, detoxikuje tělo, prevence proti rakovině, prevence proti vzniku Diabetu, urychluje ubývání tukové hmoty, snižuje vysoký cholesterol, snižuje hladinu cukru v krvi, odvodňuje a má ještě mnoho jiných léčivých vlastností.

archiv