Čínské bylinné směsi respektují přesný stav a potřeby pacienta. V TCM proto tedy neexistuje univerzální, např. jaterní, směs.  Z tohoto důvodu je důležitá přesná diagnostika, aby mohla být směs co nejlépe zacílena na daný problém. Byliny ve směsi mají jasnou hierarchii, vzájemně se doplňují, posilují a konečný účinek se násobí k dosažení optimálního efektu. Léčivé směsi lze užívat formou odvarů, tablet či drceného prášku.

Množství bylin a jejich forma záleží na zdravotním stavu, věku a váze člověka. Při akutním onemocnění je většinou potřeba silnější dávky po kratší dobu. Při chronických stavech jsou dávky bylin  menší a podávají se dlouhodobě.

Velmi důležitý je způsob užívání bylin. Pokud terapeut neurčí jinak, byliny se berou na prázdný žaludek (nejdříve 30 min před jídlem nebo 1 hodinu po jídle). Byliny na chronické stavy se při akutním onemocnění  zpravidla vysazují.

Ve své praxi používám tradiční bylinné směsi od firmy TCM Bohemia.  U tohoto výrobce je zaručena stálá a velmi dobrá kvalita bylin.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.