OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dietetika

     

Dietetika je důležitou součástí tradiční čínské medicíny a ájurvédy. Ve starověké Číně a Indii doktor u nemocného člověka nejdříve upravil stravu, až v případě, že toto opatření nepomohlo k vyléčení pacienta, přistoupil k léčbě pomocí bylin, akupunktury a dalších technik.

Každá potravina má určitý terapeutický efekt. Východní medicína rozlišuje jídla a byliny podle jejich teplotní povahy, chuti a do jakých orgánů směřují. Při výběru potravin se zohlední konstituce člověka, jeho zdravotní stav, věk, roční období. Neméně důležitá je kombinace potravin, techniky úpravy, kdy ho člověk sní, kdo jídlo uvařil a za jakých okolností bylo snědeno.

Co nabízím:

  • Léčba stravou
  • Redukce váhy

LÉČBA STRAVOU

Po vstupním vyšetření v délce 1 - 1,5 hodiny, které je nezbytné pro stanovení diagnozy, sestavuji individuální jídelníček podle pěti elementů z TCM (tradiční čínská medicína) vhodný k řešení vašich zdravotních problémů. Podle toho se dále rozhoduji a navrhnu vám, které potraviny jsou pro vás vhodné a které vhodné nejsou.

REDUKCE VÁHY

Po vstupním vyšetření určím, kde je u vás příčina přibývání na váze, zda je to ve špatném životním stylu, nevhodně zvoleným potravinám či nesprávným rozvržením podání jídla vzhledem k denním aktivitám. Společně najdeme příčinu a nově navrženým dietním plánem vyřešíme příčinu vašeho přibývání na váze. Práce s každým klientem je individuální a proto se dále dohodneme na postupu terapie a jak často se budeme vídat.  

Co je nutné pro vstupní vyšetření:

Co potřebuji vědět na vstupní pohovor pokud se rozhodnete změnit stravu? Vyžaduji od pacienta podrobné zaznamenávání si denního příjmu stravy ( hodina, druh potravy, jaký vliv to mělo na zažívání, únavu, stolici, spánek atd.)

Před vyšetřením vyžaduji, aby si klient cca 2 dny předem, nečistil jazyk, pro diagnostiku podle jazyka, která je nedílnou součástí správné diagnozy.

TOP produkty

Aktuality

Miso

29.5.2016

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sojových bobů, soli a určitého druhu obilí. Slovo miso znamená doslova „pramen chuti“. MI znamená „chuť“ nebo „koření“, SO znamená „pramen“.

Chalva

28.5.2016

Chalva je nejenom přínosným zdrojem vitamínů a dalších cenných živin, ale také se výborně hodí jako zdravé mlsání do diet. Chalva patří mezi delikatesy, obsahuje mnoho bílkovin, sacharidů i zdravých tuků, což u klasických sladkostí nebývá

Zelený čaj Japan Kukicha 100%

21.5.2016

Úžasný Kukicha čaj je jeden z léčivých japonských čajů. Podporuje obranyschopnost, odkyseluje organismus, detoxikuje tělo, prevence proti rakovině, prevence proti vzniku Diabetu, urychluje ubývání tukové hmoty, snižuje vysoký cholesterol, snižuje hladinu cukru v krvi, odvodňuje a má ještě mnoho jiných léčivých vlastností.

archiv