OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » TCM » Co je Akupunktura

Energie QI u člověka obíhá v tzv. meridiánech, kterým se také říká akunkturní dráhy. Meridiány plní ještě další dvě základní funkce. Jejich prostřednistvím jsou spojeny jednotlivé orgány a kromě toho zajišťují vazbu mezi organismem a vnějším prostředím.

V těle vede 12 hlavních akupunkturních drah, které jsou párové a 8 zvláštních drah. Kromě toho sem ještě patří 12 svalových drah, 12 vnitřních větví, 15 spojek hlavních drah a 365 větviček, které přináleží jednotlivým akupunkturním bodům.

Dvanáct základních drah se označuje podle orgánů, které jsou s nimi propojeny. Můžeme je rozdělit do dvou skupin Dráhy jin patří tzv. orgánům plným ZANG (játra, srdce, slezina, plíce, ledviny, perikard) a dráhy jang orgánům dutým ( žlučník, tenké střevo, žaludek, tlusté střevo, močový měchýř, tři ohniště).

Každá dráha má na povrchu těla určitý počet aktivních bodů, na kterých se projevuje funkční aktivita některých orgánů a energie QI a jejich prostřednictvím lze tok energie QI a aktivitu orgánů v těle ovlivňovat.

       

      

TOP produkty

Aktuality

Miso

29.5.2016

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sojových bobů, soli a určitého druhu obilí. Slovo miso znamená doslova „pramen chuti“. MI znamená „chuť“ nebo „koření“, SO znamená „pramen“.

Chalva

28.5.2016

Chalva je nejenom přínosným zdrojem vitamínů a dalších cenných živin, ale také se výborně hodí jako zdravé mlsání do diet. Chalva patří mezi delikatesy, obsahuje mnoho bílkovin, sacharidů i zdravých tuků, což u klasických sladkostí nebývá

Zelený čaj Japan Kukicha 100%

21.5.2016

Úžasný Kukicha čaj je jeden z léčivých japonských čajů. Podporuje obranyschopnost, odkyseluje organismus, detoxikuje tělo, prevence proti rakovině, prevence proti vzniku Diabetu, urychluje ubývání tukové hmoty, snižuje vysoký cholesterol, snižuje hladinu cukru v krvi, odvodňuje a má ještě mnoho jiných léčivých vlastností.

archiv