Alchymie podle pěti elementů

je alchymická akupunktura, která se provádí 5 x v roce, vždy v daném ročním období. 

 • jaro, element Dřevo, kde probíhá nový začátek, např. poznání nového partnera, konec ve starém zaměstnání a nástup do nové práce
 • léto, element Oheň, plné rozvinutí, např. zamilovanost, prosperita, nástup do nové práce, 
 • pozdní léto, element Země, stabilita, ustálení
 • podzim, element Kov, ukončení vztahu s lidmi, kteří nás využívají, nic nám do života nedávají, 
 • zima, element Voda, začátek nového, návrat ke svým kořenům, hluboké tajemství života

Alchymie akupunktury spočívá v tom, že se vždy začíná elementem Dřevo a to na jaře a dále se pokračuje podle cyklů v dalších jednotlivých obdobích. 

Pomáhá nás napojit na naši prima matérii.

Naše prima matéria je například prima zakázka, definice toho, kde se člověk ve svém životě zasekl a kde je třeba se posunout, je to místo, kde to neproudí dál, místo, kde se nedaří a nejde to dál. 

Alchymická akupunktura pracuje se správným načasováním, kdy je vhodná doba na změnu a jakou. 

Je to navázání na svoji podstatu, na svůj původní kořen, směr kam máme v životě jít. Co je vlastně naším cílem života? Je to entelechie: mít jasný vnitřní cíl, který se týká naprosto každé živé bytosti. Je to, jako když máme trávu a ta vyroste z nějakého semínka, ono to ví podle těch zákonitostí, jak má vyrůst. Tento životní cíl je neměnný. Pokud je tam nějaká překážka, tak se ten život přizpůsobuje a my také. Naším cílem a posláním není jenom dorůst do dospělosti, ale všichni chceme vést smysluplný život. To je entelechií života. To je ten proces od 1 do 5ti. Vše v životě běží v tomto cyklu. 

Proces 1 - 5 se stále opakuje. Pokud to všechno funguje tak jak má, tak se potom dostaneme tam kam máme. Pokud na své cestě životem máme nějaké překážky, které nás nejenom zbrzdí, ale dokonce zaseknou na určitém místě a potom máme pocit, že energie je nejenom zablokovaná, ale náš život nejde tím směrem, jakým bychom chtěli. Jsme nešťastní a nevidíme pokračování naší cesty vpřed. Cílem Alchymie v čínské medicíně je vám pomoci odblokovat tyto bloky a posunout vás dál. 

Nemusí se, ale vždy jednat o zaseknutí se v přítomnosti, ale naše bloky se mohou týkat i naší minulosti. Toto vše zpracovává Achymická akupunktura za pomoci Univerza, které nám pomůže se napojit na naši podstatu a správný tok naší životní energie. 

Alchymická akupunktura u vás řeší vždy to, co Univerzum pro vás v ten daný moment shledá za nejdůležitější řešit.

 • pomáhá odstranit tok zablokované energie na cestě životem 
 • opakující se  neustále nějaké životní situace
 • přichází vám do života přibližně stejní partneři
 • nejste spojeni se svojí prací, pracovním kolektivem
 • problémy v rodině: děti, manžel nebo partner, rodiče
 • zaseklá minulost a nemožnost plnohodnotného života v přítomnosti a budoucnosti

Pokud máte pocit, že vás tento článek nějakým způsobem oslovil a potřebujete nějak řešit svoji životní situaci, neváhejte mne kontaktovat na tel.čísle: 605 565 580

Michaela Štofková - praktik TCM