Základní kurz Qi Gong

Kurz je určen pro veřejnost se zájmem o intenzivní cvičení.

 
Během 12 lekcí, se  budeme věnovat principům qigongu, jako je správný postoj, uvolňování a protahování, dechová cvičení a cvičení, která nám pomohou propojit tělo jako jeden celek tak, aby fungovalo co nejefektivněji.
Naučíme se sestavu Jin Ben Qigong, což doslova znamená základní dovednosti qigongu. Je to soubor osmi fyzicky nenáročných zdravotních cviků, které nám zpočátku pomohou, abychom se naučili základním prvkům qigongu a na pokročilejší úrovni poslouží, abychom rozvíjeli své vnitřní dovednosti (Nei gong).
 
Po té bude navazovat cvičení, kde začneme s pročišťujícím cvičením dao yin (vést odvádět), abychom zbavili tělo patogeních energii. Toto je velmi důležité, jak pro naše zdraví, tak i pro ty, kteří chtějí pracovat na zlepšení energetické sensitivity, což bude další část výuky. Zároveň budeme prohlubovat vnitřní dovednosti v sestavě Ji Ben Qigong.
 

Cvičením Qi Gong pod mým vedením se naučíte správného postoje, dýchání, propojit mysl, tělo i ducha, což je velice důležité. Pravý léčivý Qi Gong není o tom sledovat lektora, jak předcvičuje a cviky po něm opakovat. Bezcílným tzv. mácháním rukou a pohybem těla je efekt a výsledek nulový. Nemusím snad ani zmiňovat nulový účinek cvičení podle videa a nebo podrobně sepsaných instrukcí z knihy.

Dráhy se nezprůchodní, blokády neodstraní a tělem nezačne plynule proudit léčivá energie. Je třeba se naučit základy, správnou techniku a postoj. To lze docílit pouze pod vedením zkušeného lektora, který Vás celým cvičením provede krok za krokem, naučí Vás správné technice a včas Vás opraví.

V těle je soustava drah a fascií, které jsou vzájemně propojené. Centrum energie je ve spodním Dantianu. My tam však zatím máme pouze tzv. nějakou energetickou oblast, kudy sice začne proudit energie, ale ta se nemá kde uchytit. Není tam vytvořena nádoba pro centrum spodního Dantianu. Na to aby se nádoba vytvořila a spodní Dantian se aktivoval, je třeba pracovat a pravidelným cvičením si spodní tantien při Qi Gongu vytvořit.

Po naučení se základní sestavy a začínání budování spodního Dantianu, Vás naučím i detoxikační Qi Gong, kdy se nejen uvolňují blokády v těle, stres, emoce, ale detoxikace začne i na úrovni vnitřní očisty těla od nánosů, toxinů a přebytečného hlenu (v Tradiční čínské medicíně: Tanu).

Z tohoto důvodu je velice důležité projít celou sestavou a naučit se základům od samého začátku. Nepraktikuji Qi Gong stylem náhodné momentální návštěvy výuky. Věnuji se zájemcům v malých skupinkách pro lepší efektivnost cvičení a dostavení se Qi.

Termín konání:

6.1.2021

12 lekcí, každou středu v Sokolovně ve Kdyni

Časový rozvrh

18:00 - 19:00

Lektoři

Michaela Štofková 

Cena kurzu

2.400,-Kč / 12 lekcí

Formy úhrady

• v hotovosti na adrese : TCM Eruvia, Lesní 719, Kdyně 34506
• bankovním převodem 

Kontaktní osoba

Michaela Štofková - praktik TCM Eruvia, Kdyně

Věnuji se vám v malých skupinkách s individuálním přístupem.
Proto pokud si chcete zajistit místo na lekci, tak se neváhejte přihlásit do kurzu.

Rezervaci na kurzu máte zajištěnou až po uhrazení platby. 

Rezervujte si svůj termín co nejdříve. Kapacita je omezená.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.