OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Soil Association

Soil Association........ více o Organic Soil Association

Původ: Velká Británie
Rok vzniku: 1973
Značky: Ecover, Natracare a další

Certifikát Soil Association udílí britská Soil Association Certification Limited, největší certifikační organizace ve Velké Británii. Vedle řady dalších standardů zaměřených na ekologické zemědělství a jeho produkty certifikuje od roku 2002 také kosmetické výrobky. Standardy definují seznam zakázaných látek, které při výrobě nesmí být použity, jako jsou například parabeny, GMO (geneticky modifikované) složky, sulfáty a ropné deriváty. Zakázáno je rovněž testování na zvířatech.

Standardy rozlišují dvě úrovně kvality:

  • v případě přírodní kosmetiky musí výrobek obsahovat minimálně 70% podíl bio složek z ekologického zemědělství, konkrétní procento je na každém výrobku ještě zvlášť uvedeno
  • pro výrobky označené slovem „organic“ a logem je závazné minimum 95 %.

Britská společnost Organic Soil Association se zabývá certifikací bio produktů ze všech oblastí ekologické výroby. Jen v Británii nese logo Organic Soil Association více než 70 % veškerých bio produktů. Přísné standardy zaručují vysokou kvalitu použitých surovin (minimálně 70 % ingrediencí musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství) i splnění dalších podmínek, které kladou důraz i na způsob zpracování, uchovávání a balení produktů. 

 

Organic Soil Association v překladu znamená Sdružení pro organickou zemi/půdu. Tato organizace vznikla roku 1946 ve Velké Británii s hlavním cílem podpořit ochranu naší planety skrze podporu organického způsobu zemědělství a ekologického zpracování surovin. S touto snahou souvisí také podmínka zdravotní nezávadnosti pro spotřebitele. 

Produkty označené logem Organic Soil Assiciation musí splňovat náročné požadavky zahrnující povinné množství obsahu bio surovin ve výši minimálně 70 %. Na etiketě musí být uvedeno přesné množství. Pokud tento údaj na výrobku chybí a přesto má ochrannou známku Organic Soil Association, znamená to, že obsah ekologicky certifikovaných složek je vyšší než 95 %.

Podmínky pro udělení certifikátu se vztahují nejen na prokázaný bio původ výchozích surovin, ale také na způsob výroby a následného balení.

 http://www.soilassociation.org/

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.